Naučte se správně čistit pleť krok za krokem.
Musíme si uvědomit že, se nám na pleti za celý den (a nejen na ní) usadí celá řada prachu, různých pylů a nečistot. Našim cílem je všechny tyto nečistoty odstranit – odumřelé kožní buňky, zbytky krémů, make-upu a i mazu. Mnoho žen si pleť čistí vodou a mýdlem – základní chyba.
JAK NA TO?
Správné čištění znamená použít čistící mléko (nebo gel), takto odstraníme nečistoty, zbytky make-upu, krémů nebo opalovacích přípravků. Pleťové mléko prsty rozetřeme a následně vatovým tampónkem, kosmetickou houbičkou nebo teplou žínkou smyjte. Pleť ještě dočistíme pleťovým tonikem tím zajistíme i větší regeneraci a hydrataci, důležité je použití obou přípravků. Tímto základním čištěním můžete až překvapivě ovlivnit stav své pleti (až o 40%)! Čištění provádíme ráno i večer – během noci a nad ránem dochází k největší obměně kožních buněk, nezanedbávejte ranní čištění. U zralé pleti jsou ráno znatelnější váčky pod očima, můžeme si pomoci trikem s pleťovou vodou z lednice a přiložením na tampónku otoky zmírníme.
- MANUÁLNÍ (MECHANICKÁ METODA ČIŠTĚNÍ – při čištění pleti vždy dodržujeme hygienická pravidla, vždy čistě umyté ruce, krátké nehty a mačkání přes ubrousky, kosmetické tampónky, případně lze využít dětské vlhčené ubrousky, pokud máte strach, že se papírový ubrousek roztrhne. Před čištění musíme pleť připravit – změkčit, lze využít napářku nebo kosmetická změkčovadla – exfoliační maska, gommage atp. Vždy se řiďte pokyny na přípravku, obecně se nechává působit kolem 10 minut a po odstranění houbičkou či žínkou je pleť připravená. Ukazováčky si zabalíme do ubrousků nebo vatového tampónku a jemně odstraňujeme přebytečný maz. Pokud máte některé mazové žlázky zanícené (pozor hlavně na oblast nosu, úst a očí), tak se jim vyhněte aby jste se vyhnuly celkové infekci. Máte-li citlivou pleť se sklonem k žilkám (kuperóze) tak se mechanickému čištění vyhněte!
- PŘÍSTROJOVÉ ČIŠTĚNÍ PLETI – čištění pleti pomocí ultrazvukové špachtle. Ošetření, které si dopřejete jen u kosmetičky, ale narozdíl od mechanického čištění je bezbolestné, vyhnete se zarudlé a fleketé pleti, kterou znáte po mechanickém čištění. Po takovémto ošetření se můžete bez obav vrátit do práce nebo jít na schůzku. Touto metodou můžeme čistit i citlivou nebo kuperózní pleť (pleť se žilkami). Ultrazvuková špachtle uvolní ucpané póry, odstraňuje z pórů nečistoty vč. černých teček. U mastnějších typů můžeme docílit pravidelným používáním snížení mazotoku a zlepšení stavu pleti. Sama mám pleť s rozšířenými póry a čištění špachtlí si ráda dopřeji i 2-3x za měsíc, podle stavu pleti a ročního období.