Zdánlivě nic, ale…
Znáte ten pocit, že už dopředu je velká pravděpodobnost, že se něco stane podle nějakého vzorce?
Na Crème brûlée si vzpomenu často s novým klientem, nebo s takovým, který z rutiny péče z nějakého důvodu na čas vypadl.
Stačí si sáhnout a cítím tu jemnou krustu a vzpomenu si na Amélii z Montmartru a její lžičku s Crème brûlée. Omlouvám se, ale ta letmá myšlenka tam vždycky je.
CO ZA TÍM VĚZÍ?
Je to nejčastěji jedna z nejpodceňovanějších věcí v péči o pleť (hned po čištění a SPFku), všichni mají pocit, že nějaká obyčejná hydratace jde přejít a vrhnou se do řešení anti-age.
CHYBA LÁVKY MOJI MILÍ!
Právě hydratace Vám do celé drahé anti-age skincare může hodit slušně vidle.
HYDRATACE PLETI
Nejvíc vody se zadržuje ve škáře (dermis), kde máme kolagen, elastinová vlákna, smyslové receptory a je nejvíc HA, proto je důležité aby byla naše škára co nejvíc hydratovaná. Ochranou a základem je zdravá kožní bariéra, které chrání před ztrátou hydratace a transepidermální ztrátou vody (TEWL). Naše kůže umí hydratovat vodou jen zevnitř, samotná aplikace H2O na pleť nehydratuje! Hydroláty a květ(in)ové vody tedy nehydratují. Je to vedlejší produkt, který vzniká destilací květin, bylin při výrobě esenciálních olejů. Má nízké pH, můžeme jej tedy použít místo tonika, ale nehydratuje. Pomáhá však propojení s dalšími produkty např. se sérem ve kterém je např. nízkomolekulární kyselina hyaluronová. Hydratují pouze humektanty, ty na sebe umí navázat vodu a dokáží ji udržet v pleti.
VÍTE, ŽE?
- S věkem ubývá produkce kyseliny hyaluronové v těle. Např. ve 30 letech je to 60%, ve 40 letech 50%, v 50 letech 40% a u 90ti leté dámy je to již jen 20%. Proto se používá kyselina hyaluronová a další hydratační aktivní látky v kosmetických produktech
- Kyselina hyaluronová je efektivní aktivní látka, naváže na sebe až 1000násobek své molekulární hmotnosti, zabraňuje degradaci kolagenu a podporuje jeho tvorbu. Brání prostupu virů a bakterií do buňky
- Naše pleť je přirozeně kyselá s pH mezi 4,5-5,5. čím je pleť starší, tím je zásaditější. Správné pH je zásadní pro zdravou, hydratovanou a správně fungující kůži. Přirozeně tak chrání proti bakteriím, plísním, virům…
-
Suchý vzduch – topná sezóna nebo klimatizace způsobí, že se pokožka vysušuje rychleji než pouhý krém hydratuje. Proto zařaďte do péče sérum!
k zamyšlení
Jak o svou pleť tedy správně pečovat?
Nebojte se svěřit do rukou profesionálů (kosmetiček), budou Vašimi průvodci na cestě k Vaší vysněné pleti
Když budete navštěvovat jeden salon, získáte několik benefitů které Vás možná nenapadnou hned. Budet mít k ruce někoho kdo ví, jak vypadala Vaše pleť před rokem, jak vypadá po nemoci či večírku. Vaše kosmetička má záznamy o všech ošetřeních, ví přesně co Vám na pleť kdy dala, které vzorky Vám nachystala k vyzkoušení. Taková péče se stává přirozeně navazující, postupně Vás naučí pleť správně čistit, správně používat produkty, usměrní Vás před miš mašem 10 značek a nesmyslným vrstvením produktů (které mnohdy víc uškodí).
Pozor na nesmyslné vrstvení
Aktivní látky jsou skvělé, ale pozor na nevhodné kombinace! Můžete si tím napáchat víc škody než užitku. Proto Vám ten kdo se o Vaši pleť stará sestaví Váš plán péče na doma.
Které produkty nikdy nekombinujte? Vitamín C a retinol, sice jsou obě aktivní látky skvělé, ale jejich kombinací docílíte podráždění. Kombinace Vitamínu C a BHA kyselin zaručuje suchost. A často se setkáváme s kombinací AHA a BHA kyselin, čímž si způsobíte několikanásobnou exfoliaci. Každá z těchto aktivních látek je skvělá. Každá na něco jiného, řeště tedy nedostatky pleti postupně, krok za krokem.
0 komentáøù